Tripp Lite PDUMH30HV19NET PDU Switched 208V - 240V 30A 14 Outlet
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Manufacturer Part Number | PDUMH30HV19NET |
| Brand Name | Eaton |
| Product Model | PDUMH30HV19NET |
| Product Name | PDUMH30HV19NET PDU Switched 208V - 240V 30A 14 Outlet |
| Product Type | PDU |
| PDU Type | Switched |
| Plug/Connector Type | NEMA L6-30P |
| Receptacle Detail | 14 |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Input Voltage Range | 208 V AC - 240 V AC |
| Output Voltage |
| Management | Protocols:
| Mount Type | Rack-mountable |
| Rack Height | 2U |
| Height | 3.50" (88.90 mm) |
| Width | 17.50" (444.50 mm) |
| Depth | 12.50" (317.50 mm) |