Valcom AC Adapter
120 V AC, 230 V AC Input - 24 V DC Output - 300 mA
$55.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Valcom, Inc |
| Manufacturer Part Number | VIP-324D |
| Brand Name | Valcom |
| Product Name | AC Adapter |
| Marketing Information | The VIP-324D is a regulated filtered Power Supply which provides 24VDC 300mA for VoIP products. |
| Product Type | AC Adapter |
Technical Information
| Device Supported | VoIP Device |
Power Description
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 24 V DC |
| Maximum Output Current | 300 mA |
Physical Characteristics
| Height | 2.84" (72.14 mm) |
| Width | 1.73" (43.94 mm) |
| Depth | 1.08" (27.43 mm) |
| Weight (Approximate) | 90.7 g |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility | VoIP Products |
| Country of Origin | United States |
| Condition | No |
| UPC | 799111011523 |