GTS HCH-7003-CHG 3-Bay Battery Charger for Symbol MC70 / MC75
3
$289.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Global Technology Systems, Inc. |
| Manufacturer Part Number | HCH-7003-CHG |
| Brand Name | GTS |
| Product Model | HCH-7003-CHG |
| Product Name | HCH-7003-CHG 3-Bay Battery Charger for Symbol MC70 / MC75 |
| Marketing Information | The Three Bay MC70-Li Battery Charger is a dual chemistry charger that provides the user with easy and dependable charging. Features include the option for wall mounting using the same mounting bracket as Symbol chargers and LED charging indicator. |
| Product Type | Battery Charger |
Battery Information
| Number of Batteries Supported | 3 |
Physical Characteristics
| Height | 2.20" (56 mm) |
| Width | 6.30" (160 mm) |
| Depth | 4.02" (102 mm) |
| Weight (Approximate) | 310 g |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility | GTS Batteries:
|
| COO | TW |
| Condition | No |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |