Supermicro PWS-1K68A-1R Power Module
1.60 kW - 120 V AC, 230 V AC
$687.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Supermicro Computer, Inc |
| Manufacturer Part Number | PWS-1K68A-1R |
| Brand Name | Supermicro |
| Product Model | PWS-1K68A-1R |
| Product Name | PWS-1K68A-1R Power Module |
| Product Type | Power Module |
Power Description
| Input Voltage |
|
| Output Voltage |
|
| Output Power | 1.60 kW |
Physical Characteristics
| Height | 1.57" (40 mm) |
| Width | 2.99" (76 mm) |
| Length | 14.17" (360 mm) |
| Weight (Approximate) | 5.44 kg |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Energy Efficiency Certification | 80 Plus Titanium |
| COO | CN |
| Condition | No |