Eaton PDUMVR30HVNETLX 24-Outlet PDU
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Manufacturer Part Number | PDUMVR30HVNETLX |
| Brand Name | Eaton |
| Product Model | PDUMVR30HVNETLX |
| Product Name | PDUMVR30HVNETLX 24-Outlet PDU |
| Product Type | PDU |
| Plug/Connector Type | NEMA L6-30P |
| Receptacle Type |
| Receptacle Detail |
| Protection Type | Overload Protection |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 230 V AC |
| Power Rating (Watt) | 5.80 kW |
| Input Current | 30 A |
| Management |
| Rack Height | 0U |
| Height | 70" (1778 mm) |
| Width | 2.20" (55.88 mm) |
| Depth | 2.60" (66.04 mm) |