Eaton PDU15NETLX 2-Outlet PDU
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Manufacturer Part Number | PDU15NETLX |
| Brand Name | Eaton |
| Product Model | PDU15NETLX |
| Product Name | PDU15NETLX 2-Outlet PDU |
| Product Type | PDU |
| PDU Type | Switched |
| Phase | Single Phase |
| Plug/Connector Type | NEMA 5-15P |
| Receptacle Type | NEMA 5-15R |
| Receptacle Detail | 2 x NEMA 5-15R |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage |
| Power Rating (Watt) | 1.52 kW |
| Input Current | 15 A |
| Management | Protocols:
| Mounting Orientation | Vertical |
| Mount Type |
| Placement | Under-counter |
| Rack Height | 0U |
| Height | 1.73" (43.94 mm) |
| Width | 7" (177.80 mm) |
| Depth | 5" (127 mm) |