Advantech ARK-2121F Digital Signage Appliance
Celeron 2 GHz - 8 GB - HDMI - USB - SerialEthernet
$1237.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Advantech Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number | ARK-2121F-U0A2E |
| Brand Name | Advantech |
| Product Model | ARK-2121F |
| Product Name | ARK-2121F Digital Signage Appliance |
| Product Type | Digital Signage Appliance |
Processor & Chipset
| Processor Type | Celeron |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
Memory
| Standard Memory | 8 GB |
Network & Communication
| Ethernet | Yes |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Serial | Yes |
| Number of USB 2.0 Ports | 5 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
Software
| Operating System |
|
Physical Characteristics
| Height | 2.69" (68.40 mm) |
| Width | 10.41" (264.50 mm) |
| Depth | 5.24" (133 mm) |
| Weight (Approximate) | 5.07 lb (2300 g) |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
| Condition | No |
connector adapters (1)
$23.99
In Stock Availability
- All Locations: (15475+)
- Calgary, AB (30+)
- Halifax, NS (19+)
- Mississauga, ON (201+)
- Other_SY (14972+)
- Richmond, BC (144+)
- Toronto, ON (69+)
- Vancouver, BC (40+)
connector cables (7)
$137.99
In Stock Availability
- All Locations: (240+)
- Mississauga, ON (18+)
- Other_SY (212+)
- Richmond, BC (5+)
- Toronto, ON (5+)
$10.99
In Stock Availability
- All Locations: (226+)
- Calgary, AB (12+)
- Halifax, NS (5+)
- Mississauga, ON (96+)
- Richmond, BC (40+)
- Toronto, ON (73+)
$47.99
In Stock Availability
- All Locations: (173+)
- Calgary, AB (10+)
- Mississauga, ON (14+)
- Other_SY (130+)
- Toronto, ON (19+)
$46.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
$12.99
In Stock Availability
- All Locations: (38179+)
- Calgary, AB (27+)
- Halifax, NS (39+)
- Mississauga, ON (126+)
- Other_SY (37682+)
- Richmond, BC (106+)
- Toronto, ON (189+)
- Vancouver, BC (10+)
$16.99
In Stock Availability
- All Locations: (9408+)
- Calgary, AB (68+)
- Halifax, NS (1+)
- Mississauga, ON (66+)
- Other_SY (9101+)
- Richmond, BC (50+)
- Toronto, ON (100+)
- Vancouver, BC (22+)
$41.99
In Stock Availability
- All Locations: (666+)
- Calgary, AB (156+)
- Mississauga, ON (53+)
- Other_SY (276+)
- Richmond, BC (33+)
- Toronto, ON (95+)
- Vancouver, BC (53+)