Advantech IDP31-215WP25HIB2 Digital Signage Display
21.50" (546.10 mm) LCD - Touchscreen - 1920 x 1080 - LED - 250 cd/m² - 1080p - HDMI - USB - DVI - Black
$1013.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Advantech Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number | IDP31-215WP25HIB2 |
| Brand Name | Advantech |
| Product Series | IDP31-215W |
| Product Model | IDP31-215WP25HIB2 |
| Product Name | IDP31-215WP25HIB2 Digital Signage Display |
| Marketing Information | Advantech's IDP31-215W Proflat monitor meets demands for stylish contemporary public signage, medical, and POS applications. This solution features a flat, easy to clean/maintain glass surface with long-term product availability. IDP31-215W can be used in either portrait or landscape modes using a VESA mount. This solution's metal chassis creates a rugged and stable platform for a wide range of applications and solutions. |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | Digital Signage Display |
Technical Information
| Ingress Protection (IP) Rating | IP54 |
Display & Graphics
| Viewable Screen Size | 21.50" (546.10 mm) |
| Display Screen Type | LCD |
| Touchscreen | Yes |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Display Resolution | 1920 x 1080 |
| Backlight Technology | LED |
Video
| Scan Format | 1080p |
| Brightness | 250 cd/m² |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| DVI | Yes |
| HDMI | Yes |
| Number of DVI Ports | 1 |
Power Description
| Input Voltage | 12 V DC |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Height | 12.40" (315 mm) |
| Width | 20.51" (521 mm) |
| Depth | 1.68" (42.60 mm) |
| Weight (Approximate) | 10.58 lb (4800 g) |
Miscellaneous
| Application/Usage |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Condition | No |
connector adapters (1)
$23.99
In Stock Availability
- All Locations: (15475+)
- Calgary, AB (30+)
- Halifax, NS (19+)
- Mississauga, ON (201+)
- Other_SY (14972+)
- Richmond, BC (144+)
- Toronto, ON (69+)
- Vancouver, BC (40+)
connector cables (7)
$41.99
In Stock Availability
- All Locations: (666+)
- Calgary, AB (156+)
- Mississauga, ON (53+)
- Other_SY (276+)
- Richmond, BC (33+)
- Toronto, ON (95+)
- Vancouver, BC (53+)
$16.99
In Stock Availability
- All Locations: (9408+)
- Calgary, AB (68+)
- Halifax, NS (1+)
- Mississauga, ON (66+)
- Other_SY (9101+)
- Richmond, BC (50+)
- Toronto, ON (100+)
- Vancouver, BC (22+)
$137.99
In Stock Availability
- All Locations: (240+)
- Mississauga, ON (18+)
- Other_SY (212+)
- Richmond, BC (5+)
- Toronto, ON (5+)
$47.99
In Stock Availability
- All Locations: (173+)
- Calgary, AB (10+)
- Mississauga, ON (14+)
- Other_SY (130+)
- Toronto, ON (19+)
$46.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
$10.99
In Stock Availability
- All Locations: (226+)
- Calgary, AB (12+)
- Halifax, NS (5+)
- Mississauga, ON (96+)
- Richmond, BC (40+)
- Toronto, ON (73+)
$12.99
In Stock Availability
- All Locations: (38179+)
- Calgary, AB (27+)
- Halifax, NS (39+)
- Mississauga, ON (126+)
- Other_SY (37682+)
- Richmond, BC (106+)
- Toronto, ON (189+)
- Vancouver, BC (10+)
power adapters (1)
$24.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)