Advantech 21.5" All-in-One Self-Service Kiosk
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
| Manufacturer | Advantech Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number | UTC-752FP-STT0E |
| Brand Name | Advantech |
| Product Series | UTC-750 |
| Product Name | 21.5" All-in-One Self-Service Kiosk |
| Marketing Information | Advantech's UTC-750 is a smart, modular kiosk system you build with an Advantech's UTC-500 series touch computer, diverse components, and various types of stands to meet every unique need. Powered by a sixth-generation Intel® processor and equipped with up to 16GB of memory, the UTC-750 series deliver excellent performance to support various self-service applications. Designed to meet diverse needs and requirements of self-service applications, Advantech UTC-750 series offer flexible configuration and installation options, making it the perfect kiosk for businesses that require tailored solutions. |
| Product Type | POS Kiosk |
| Connectivity Technology | Wired |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 2.40 GHz |
| Standard Memory | 4 GB |
| Screen Size | 21.5" |
| Screen Mode | Full HD |
| Display Screen Type | TFT LCD |
| Display Color | Color |
| Touchscreen | Yes |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Operating System | Windows 10 IoT Enterprise |
| Built-in Devices | Printer |
| Height | 12.34" (313.51 mm) |
| Width | 20.38" (517.64 mm) |
| Depth | 1.71" (43.50 mm) |
| Weight (Approximate) | 17.64 lb (8000 g) |