Advantech 31.5" Modular Design Self-Service Kiosk
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
| Manufacturer | Advantech Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number | UTK-532FP-APP10E |
| Brand Name | Advantech |
| Product Model | UTK-532 |
| Product Name | 31.5" Modular Design Self-Service Kiosk |
| Marketing Information | UTK-532 features as modular design computing system equipped with wide format, touch based LCD panel. It is easy to integrate key peripherals as KIOSK systems for diversified self-service and interactive signage deploy in different application areas. The systems deliver updated information with well-designed interactive interfaces, fully ensure relevant content and targeted promotions are delivered. UTK-500 series touch panel computers are the best investments to enhance user satisfaction, further brand equity, and maximize business profits. |
| Product Type | POS Kiosk |
| Connectivity Technology | Wired |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 2.40 GHz |
| Standard Memory | 4 GB |
| Screen Size | 31.5" |
| Screen Mode | Full HD |
| Display Screen Type | TFT LCD |
| Display Color | Color |
| Touchscreen | Yes |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Operating System | Windows 10 IoT Enterprise |
| Built-in Devices |
|
| Height | 4.33" (110.10 mm) |
| Width | 20.41" (518.50 mm) |
| Depth | 38.57" (979.80 mm) |
| Weight (Approximate) | 55.12 lb (25000 g) |