Advantech Digital Signage Appliance
Cortex A17 1.60 GHz - 2 GB DDR3L - HDMI - USB - Gray, Orange
$408.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Advantech Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number | USM-110A-UR120 |
| Brand Name | Advantech |
| Product Name | Digital Signage Appliance |
| Product Type | Digital Signage Appliance |
Processor & Chipset
| Processor Type | Cortex A17 |
| Processor Speed | 1.60 GHz |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
Memory
| Standard Memory | 2 GB |
| Memory Technology | DDR3L |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
Power Description
| Input Voltage | 12 V DC |
Physical Characteristics
| Product Color |
|
Miscellaneous
| Country of Origin | Taiwan |
| Condition | No |
connector adapters (1)
$23.99
In Stock Availability
- All Locations: (15403+)
- Calgary, AB (30+)
- Halifax, NS (19+)
- Mississauga, ON (201+)
- Other_SY (14972+)
- Richmond, BC (144+)
- Toronto, ON (69+)
- Vancouver, BC (40+)
connector cables (7)
$10.99
In Stock Availability
- All Locations: (171+)
- Calgary, AB (12+)
- Halifax, NS (5+)
- Mississauga, ON (96+)
- Richmond, BC (40+)
- Toronto, ON (73+)
$46.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
$47.99
In Stock Availability
- All Locations: (166+)
- Calgary, AB (10+)
- Mississauga, ON (14+)
- Other_SY (130+)
- Toronto, ON (19+)
$12.99
In Stock Availability
- All Locations: (38099+)
- Calgary, AB (27+)
- Halifax, NS (39+)
- Mississauga, ON (126+)
- Other_SY (37682+)
- Richmond, BC (106+)
- Toronto, ON (189+)
- Vancouver, BC (10+)
$16.99
In Stock Availability
- All Locations: (9292+)
- Calgary, AB (68+)
- Halifax, NS (1+)
- Mississauga, ON (66+)
- Other_SY (9101+)
- Richmond, BC (50+)
- Toronto, ON (100+)
- Vancouver, BC (22+)
$41.99
In Stock Availability
- All Locations: (584+)
- Calgary, AB (156+)
- Mississauga, ON (53+)
- Other_SY (276+)
- Richmond, BC (33+)
- Toronto, ON (95+)
- Vancouver, BC (53+)
$137.99
In Stock Availability
- All Locations: (240+)
- Mississauga, ON (18+)
- Other_SY (212+)
- Richmond, BC (5+)
- Toronto, ON (5+)