HPE Networking 12900E 3000W AC Power Supply Unit
3 kW
$4871.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number | JH348ARABA |
| Brand Name | HPE |
| Product Name | Networking 12900E 3000W AC Power Supply Unit |
| Product Condition | Refurbished |
| Product Type | Power Supply |
Power Description
| Output Power | 3 kW |
Physical Characteristics
| Height | 3.90" (99 mm) |
| Width | 13.11" (333 mm) |
| Depth | 1.61" (41 mm) |
| Weight (Approximate) | 4.63 lb (2100 g) |
Miscellaneous
| Compatibility | HPE FlexFabric 12900E Series Switches |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Condition | No |