HPE Networking Comware 7500X 6000W AC Power Supply
6 kW
$5809.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number | JD227AR |
| Brand Name | HPE |
| Product Name | Networking Comware 7500X 6000W AC Power Supply |
| Product Condition | Refurbished |
| Product Type | Power Supply |
Power Description
| Output Power | 6 kW |
Physical Characteristics
| Height | 8.70" (221 mm) |
| Width | 23.50" (596.90 mm) |
| Depth | 8.70" (221 mm) |
| Weight (Approximate) | 21.21 lb (9620 g) |
Miscellaneous
| Compatibility | HPE Switch Series:
|
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Condition | No |
| UPC | 0886111458011 |