Monster 6-Outlets Surge Suppressor/Protector
Workstation - Black - 6 x AC Power, 2 x USB Type A, 1 x USB Type C - 3000 J - 1 x Type-C 20W - 6 ft (1.83 m)
$84.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | LifeWorks |
| Manufacturer Part Number | 2MNAC1881B0L2 |
| Brand Name | Monster |
| Product Name | 6-Outlets Surge Suppressor/Protector |
| Product Type | Surge Suppressor/Protector |
Technical Information
| Receptacles |
|
| USB Power Delivery | 1 x Type-C 20W |
| Features | LED Indicator |
Power Description
| Surge Energy Rating | 3000 J |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Power Cord/Cable Length | 6 ft (1.83 m) |
| Height | 11" (279.40 mm) |
| Width | 3.50" (88.90 mm) |
| Depth | 1.60" (40.60 mm) |
| Weight (Approximate) | 1.10 lb (500 g) |
Miscellaneous
| Application/Usage | Workstation |
| Condition | No |
| UPC | 812350260542 |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |