Eaton Bypass Panel
15 kW - 100 A
$7919.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Manufacturer Part Number | 124100027-006 |
| Brand Name | Eaton |
| Product Name | Bypass Panel |
| Product Type | Bypass Panel |
Power Description
| Load Capacity (VA) | 15 kW |
| Current | 100 A |
| Power Consumption | 4 W |
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Form Factor | Cabinet |
| Weight (Approximate) | 450 lb (204116.57 g) |
Miscellaneous
| Compatibility | Eaton 9355 UPS 10-15kVA |
| Certifications & Standards | UL-67 |
| Condition | No |