Optoma Ceiling Mount for Projector
250 lb (113398.09 g) Load Capacity
$762.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Optoma Technology |
| Manufacturer Part Number | BM-9002N |
| Brand Name | Optoma |
| Product Name | Heavy Duty Flush Mount |
| Product Type | Ceiling Mount |
Product Information
| Device Supported | Projector |
| Maximum Load Capacity | 250 lb (113398.09 g) |
Physical Characteristics
| Height | 3.80" (96.52 mm) |
| Width | 17" (431.80 mm) |
| Depth | 9.30" (236.22 mm) |
Miscellaneous
| Compatibility | Optoma Multimedia Projector:
|
| Condition | No |
| UPC | 796435041137 |