Chief FUSION FCA3X1U Mounting Adapter for Flat Panel Display - Black
40" to 55" Screen Support - 300 lb (136077.71 g) Load Capacity
$2653.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | FCA3X1U |
| Brand Name | Chief |
| Product Line | FUSION |
| Product Series | FCA |
| Product Model | FCA3X1U |
| Product Name | FUSION LVM and LBM 3 x 1 Accessory |
| Marketing Information | FUSION™ LVM Accessories for Chief's freestanding video walls.
|
| Product Type | Mounting Adapter |
Product Information
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 300 lb (136077.71 g) |
| Minimum Screen Size Supported | 40" |
| Maximum Screen Size Supported | 55" |
| Features | Adjustable |
Physical Characteristics
| Product Color | Black |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards | UL |
| Country of Origin | United States |
| Condition | No |
| UPC | 0841872155487 |
Warranty
| Limited Warranty | 10 Year |