Eaton Bypass Panel
90 kW - 208 V AC, 220 V AC
$8747.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Manufacturer Part Number | M1BI0X0X1XXXXXX |
| Brand Name | Eaton |
| Product Name | Bypass Panel |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | Bypass Panel |
Power Description
| Load Capacity (VA) | 90 kW |
| Input Voltage |
|
| Output Voltage |
|
Physical Characteristics
| Form Factor | Wall-mountable |
| Height | 57" (1447.80 mm) |
| Width | 24" (609.60 mm) |
| Depth | 11.30" (287.02 mm) |
| Weight (Approximate) | 350 lb (158757.33 g) |
Miscellaneous
| Compatibility | Eaton 93E 20-30 kVA UPS |
| Condition | No |