GTS HCH-9010-CHG Single Cradle Charger for Symbol MC9000
Docking - Mobile Computer - Charging Capability
$223.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Global Technology Systems, Inc. |
| Manufacturer Part Number | HCH-9010-CHG |
| Brand Name | GTS |
| Product Model | HCH-9010-CHG |
| Product Name | HCH-9010-CHG Single Cradle Charger for Symbol MC9000 |
| Marketing Information | The HCH-9010-CHG is a single bay charging cradle for Symbol MC9000 series mobile computers. It includes tri-color LED lights, indicating charging status. |
| Product Type | Cradle |
Technical Information
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported | Mobile Computer |
Physical Characteristics
| Height | 3.50" (89 mm) |
| Width | 6.30" (160 mm) |
| Length | 13.70" (348 mm) |
| Weight (Approximate) | 900 g |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility | Motorola Symbol MC9000 Series Mobile Computers |
| COO | TW |
| Condition | No |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |