Lenovo Yoga Carrying Case (Sleeve) for 11" Notebook
0.98" (24.89 mm) Height x 8.19" (208.03 mm) Width x 11.90" (302.26 mm) Depth
$45.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | GX40H24577 |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Line | Yoga |
| Product Name | YOGA 11" Sleeve |
| Marketing Information | YOGA 710 11" sleeve provides safety and reliability with long run time for your machine. Features : 1.Designed for YOGA 710 11"for multi-mode use 2. Super slim design lets you carry your YOGA 710 11" in your favorite bag 3. Side panels allow access to ports and charging when stored inside the sleeve |
| Product Type | Carrying Case |
Product Information
| Style | Sleeve |
| Maximum Screen Size Supported | 11" |
Physical Characteristics
| Height | 0.98" (24.89 mm) |
| Width | 8.19" (208.03 mm) |
| Depth | 11.90" (302.26 mm) |
| Weight (Approximate) | 10.08 oz (285.76 g) |
Miscellaneous
| Application/Usage | Notebook |
| Compatibility | Lenovo - Yoga 710 |
| Condition | No |
| UPC | 889233098448 |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |