Transcend Adhesive Mount
2.17" (55 mm) Height x 1.14" (29 mm) Width x 2.01" (51 mm) Depth
$25.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Transcend Information, Inc |
| Manufacturer Part Number | TS-DPA1 |
| Brand Name | Transcend |
| Product Name | Adhesive Mount |
| Marketing Information | Exclusively for Transcend's Car Video Recorder series, the adhesive mount features a strong adhesive pad, a locking T tip and a 360° swivel, allowing you to easily adjust your mount to any desired angle. Installation Guide
|
| Product Type | Video Recorder Holder |
Product Information
| Features |
|
Physical Characteristics
| Height | 2.17" (55 mm) |
| Width | 1.14" (29 mm) |
| Depth | 2.01" (51 mm) |
| Weight (Approximate) | 0.53 oz (15 g) |
Miscellaneous
| Compatibility | Transcend DrivePro Video Recorder |
| Country of Origin | Taiwan |
| Condition | No |
| UPC | 760557832027 |