Lenovo Mounting Rail Kit for Workstation
THINKSTATION STATIC RACK RAIL KIT
$350.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4XF0K29048 |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Name | ThinkStation Static Rack Rail Kit |
| Marketing Information | ThinkStation Static Rack Kit enables you install your ThinkStation P serial systems into standard rack cabinet, with two locking clips to ensure the stable and reliable performance. |
| Product Type | Mounting Rail Kit |
Product Information
| Device Supported | Workstation |
Physical Characteristics
| Height | 1.22" (31 mm) |
| Width | 3.54" (90 mm) |
| Length | 25.98" (660 mm) |
| Weight (Approximate) | 5.08 lb (2304 g) |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility | Lenovo ThinkStation Workstations:
|
| Condition | No |
| UPC | 889955018946 |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |