Ergotron Wall Mount Track for Workstation - White
Height Adjustable - Aluminum
$181.99
In Stock Availability
- All Locations: (107+)
- Calgary, AB (1+)
- Mississauga, ON (4+)
- Other_SY (102+)
General Information
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Manufacturer Part Number | 31-018-216 |
| Brand Name | Ergotron |
| Product Name | 34" Wall Track (White) |
| Marketing Information | Wall Track is a low-cost, zero-footprint mounting system that attaches to most vertical surfaces. It accommodates an entire computer workstation. |
| Product Type | Wall Mount Track |
Product Information
| Device Supported | Workstation |
| Features |
|
| Height Adjustable | Yes |
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Aluminum |
| Height | 34" (863.60 mm) |
| Width | 5" (127 mm) |
| Depth | 0.87" (22.10 mm) |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Compatibility | Computer Workstation |
| Country of Origin | China |
| Condition | No |
| UPC | 698833051643 |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
mounting kits (2)
$60.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
$67.99
In Stock Availability
- All Locations: (613+)
- Halifax, NS (27+)
- Other_SY (579+)
- Richmond, BC (7+)