Epson SpeedConnect ELPMBP06 Ceiling Mount for Projector - White
50 lb (22679.62 g) Load Capacity
$204.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Epson Corporation |
| Manufacturer Part Number | V12H806001 |
| Brand Name | Epson |
| Product Line | SpeedConnect |
| Product Model | ELPMBP06 |
| Product Name | SpeedConnect Suspended Ceiling Tile Replacement Kit (ELPMBP06) |
| Marketing Information | For fast, flexible installation This ceiling tile replacement kit (ELPMBP06) provides features that ensure a faster, more secure installation of most lightweight, front-projection models. |
| Product Type | Ceiling Mount |
Product Information
| Device Supported | Projector |
| Maximum Load Capacity | 50 lb (22679.62 g) |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Height | 1.10" (27.94 mm) |
| Width | 23.60" (599.44 mm) |
| Depth | 23.60" (599.44 mm) |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Compatibility | Epson Projectors:
|
| Certifications & Standards | |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Condition | No |
| UPC | 0010343924314 |