Lenovo Standard Power Cord
120 V AC / 13 A - 9.2 ft (2.80 m) Cord Length - IEC 60320 C13 / NEMA 5-15P - United States
$782.99
In Stock Availability
- All Locations: (1+)
- Mississauga, ON (1+)
General Information
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 00WH545 |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Name | Standard Power Cord |
| Product Type | Standard Power Cord |
Technical Information
| First End Connector Type | IEC 60320 C13 |
| First End Connector Detail | 1 x IEC 60320 C13 Female |
| Second End Connector Type | NEMA 5-15P |
| Second End Connector Detail | 1 x NEMA 5-15P Male |
| Localization | United States |
Power Description
| Voltage Rating | 120 V AC |
| Current Rating | 13 A |
Physical Characteristics
| Cord Length | 9.2 ft (2.80 m) |