Crimson AV CAB1 Clamp Mount for Ceiling Mount - Black
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
| Manufacturer | Crimson AV |
| Manufacturer Part Number | CAB1 |
| Brand Name | Crimson AV |
| Product Model | CAB1 |
| Product Name | I-Beam Clamp |
| Marketing Information | Heavy duty I-beam clamp compatible with all standard 1.5" NPT interfaces weighing up to 350lb. Combine with Crimson E-series fixed extensions or EA-series adjustable extensions. Adapter mounts to I-beams up to 12".
|
| Product Type | Clamp Mount |
| Device Supported | Ceiling Mount |
| Maximum Load Capacity | 350 lb (158757.33 g) |
| Product Color | Black |
| Height | 7.60" (193.04 mm) |
| Width | 15.80" (401.32 mm) |
| Depth | 3.97" (100.84 mm) |
| Weight (Approximate) | 9 lb (4082.33 g) |
| Compatibility | Crimson Ceiling Extensions:
|
| Country of Origin | China |
| Condition | No |
| UPC | 815885013461 |
| Limited Warranty | 10 Year Lifetime |
In Stock Availability
- All Locations: (210+)
- Ottawa, ON (210+)
In Stock Availability
- All Locations: (1+)
- Ottawa, ON (1+)
In Stock Availability
- All Locations: (88+)
- Ottawa, ON (88+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
In Stock Availability
- All Locations: (13+)
- Ottawa, ON (13+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
In Stock Availability
- All Locations: (174+)
- Ottawa, ON (174+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (-1+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
In Stock Availability
- All Locations: (112+)
- Ottawa, ON (112+)
In Stock Availability
- All Locations: (237+)
- Ottawa, ON (237+)
In Stock Availability
- All Locations: (3+)
- Ottawa, ON (3+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
In Stock Availability
- All Locations: (7+)
- Ottawa, ON (7+)
In Stock Availability
- All Locations: (94+)
- Ottawa, ON (94+)
In Stock Availability
- All Locations: (56+)
- Ottawa, ON (56+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (-2+)
In Stock Availability
- All Locations: (159+)
- Ottawa, ON (159+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (-2+)