Advantech PCM-9375 A3 Single Board Computer
Geode - LX800 - 500 MHz - 4 x Number of USB Ports - 4 x Number of USB 2.0 Ports - Network (RJ-45) - VGA - LCD Display
$584.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Advantech Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number | PCM-9375F-J0A3 |
| Brand Name | Advantech |
| Product Model | PCM-9375 A3 |
| Product Name | PCM-9375 A3 Single Board Computer |
| Product Type | Single Board Computer |
Processor & Chipset
| Processor Type | Geode |
| Processor Model | LX800 |
| Processor Speed | 500 MHz |
| Chipset Manufacturer | AMD |
| Chipset Model | CS5536 |
Display & Graphics
| Graphics Memory Capacity | 64 MB |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
Network & Communication
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
Interfaces/Ports
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 2.0 Ports | 4 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| VGA | Yes |
| Number of VGA Ports | 1 |
Physical Characteristics
| Height | 0.99" (25.20 mm) |
| Width | 4.02" (102 mm) |
| Depth | 5.75" (146 mm) |
Miscellaneous
| Application/Usage | LCD Display |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Condition | No |