Zirkona Vehicle Mount for Dock, Cradle, Peripheral Device - Black
4 lb (1814.37 g) Load Capacity
$185.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-1466 |
| Brand Name | Zirkona |
| Product Name | 4" Diamond Mount with 6" Medium Dog-Bone and AMPs Plate |
| Marketing Information | Diverse and adaptable lightweight design constructed and rigorously tested to perform in harsh material handling environments. FEATURES
|
| Product Type | Vehicle Mount |
Product Information
| Device Supported |
|
| Maximum Load Capacity | 4 lb (1814.37 g) |
| Features |
|
| Mount Pattern Compatibility Type | Universal |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 5" (127 mm) |
| Width | 6" (152.40 mm) |
| Length | 9.50" (241.30 mm) |
| Weight (Approximate) | 3.24 lb (1470 g) |
Miscellaneous
| Application/Usage | Vehicle |
| Compatibility | Gamber-Johnson Cradles:
Gamber-Johnson Docking Stations:
|
| Condition | No |