Tripp Lite series Roof Panel Kit for Hot/Cold Aisle Containment System - Standard 600 mm Racks
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Manufacturer Part Number | SRCTMTCVR600 |
| Brand Name | Tripp Lite series |
| Product Model | SRCTMTCVR600 |
| Product Name | Roof Panel Kit for Hot/Cold Aisle Containment System - Standard 600 mm Racks |
| Marketing Information | Aisle Containment System keeps hot and cool air separated for better temperature control and equipment performance in hot aisle/cold aisle configurations. |
| Product Type | Roof Panel |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Width | 23.62" (600 mm) |
| Package Contents |
|
| Compatibility | Hot/Cold Aisle Containment System - Standard 600 mm Racks |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | China |
| Condition | No |
| UPC | 0037332214331 |
| Limited Warranty | 5 Year |
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)