Zebra AN510 Antenna
Range - UHF - 902 - 928 MHz - 8.5 dBi - RFID, Indoor, Outdoor, Dock Door, ConveyorStud Mount, Bracket Mount, Ceiling Mount, Flush Mount, Wall Mount - SMA Connector
$520.99
In Stock Availability
- All Locations: (19+)
- Mississuaga, ON (19+)
General Information
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number | AN510-CSCL60003US |
| Brand Name | Zebra |
| Product Model | AN510 |
| Product Name | AN510 Antenna |
| Product Type | Antenna |
Technical Information
| Frequency Band Type | UHF |
| Operating Frequency Range | 902 - 928 MHz |
| Antenna Gain (Isotropic) | 8.5 dBi |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 1.3:1 |
Interfaces/Ports
| Connector Type | SMA |
Physical Characteristics
| Height | 9.85" (250.19 mm) |
| Width | 9.85" (250.19 mm) |
| Depth | 0.55" (13.97 mm) |
| Form Factor |
|
| Weight (Approximate) | 3.05 lb (1383.46 g) |
Miscellaneous
| Application/Usage |
|
| TAA Compliant | Yes |
| COO | XX |
| Condition | No |