NEC Display NP45ZL - 13.3 mm (0.52") to 18.6 mm (0.73")f/2.53 - Ultra Wide Angle Zoom Lens
Designed for Projector
$12528.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Sharp |
| Manufacturer Part Number | NP45ZL |
| Brand Name | NEC Display |
| Product Model | NP45ZL |
| Product Name | 0.9-1.2 Ultra Wide Zoom Lens (lens shift) for the NP-PX2000UL Projector |
| Product Type | Lens |
Technical Information
| Lens Type | Zoom |
| Lens Type Detail | Ultra Wide Angle |
| Minimum Focal Length | 13.3 mm (0.52") |
| Maximum Focal Length | 18.6 mm (0.73") |
| Maximum Aperture | f/2.53 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 6.28 lb (2848.56 g) |
Miscellaneous
| Application/Usage | Projector |
| Compatibility | Nec Projectors:
|
| TAA Compliant | No |
| Country of Origin | China |
| Condition | No |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |