Lenovo 32GB DDR5 4800MHz ECC RDIMM Memory
For Desktop PC - 32 GB (1 x 32GB) - DDR5-4800/PC5-38400 DDR5 SDRAM - 4800 MHz - ECC - Registered - 288-pin - DIMM - 12 Month Warranty
$401.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4X71M22549 |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Name | 32GB DDR5 4800MHz ECC RDIMM Memory |
| Marketing Information | Lenovo 32GB DDR5 4800MHz ECC RDIMM Memory upgrades the standard memory capacity in select PCs, improving performance and enhancing the PC's ability to run more programs simultaneously. |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | RAM Module |
Technical Information
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Number of Modules | 1 x 32GB |
| Memory Speed | 4800 MHz |
| Memory Standard | DDR5-4800/PC5-38400 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| Device Supported | Desktop PC |
Physical Characteristics
| Number of Pins | 288-pin |
| Form Factor | DIMM |
| Width | 5.20" (132.08 mm) |
| Weight (Approximate) | 0.71 oz (20 g) |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Condition | No |
| UPC | 0195892087427 |
Warranty
| Limited Warranty | 12 Month |