Lantronix Standard Power Cord
250 V / 10 A - 8 ft (2.44 m) Cord Length - IEC 60309 C13 - Italy
$48.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Lantronix, Inc |
| Manufacturer Part Number | 66-1215-14 |
| Brand Name | Lantronix |
| Product Name | Standard Power Cord |
| Product Type | Standard Power Cord |
Technical Information
| First End Connector Type | IEC 60309 C13 |
| First End Connector Detail | 3-Pin IEC 60320 C13 Female |
| Localization | Italy |
Power Description
| Voltage Rating | 250 V |
| Current Rating | 10 A |
Physical Characteristics
| Cord Length | 8 ft (2.44 m) |