Lenovo Intel Xeon Gold (4th Gen) 6448H Dotriaconta-core (32 Core) 2.40 GHz Processor Upgrade
60 MB L3 Cache - 64-bit Processing - 4.10 GHz Overclocking Speed - Socket LGA-4677 - 250 W - 64 Threads
$41425.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4XG7A86611 |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Line | Xeon Gold |
| Product Model | 6448H |
| Product Name | Xeon Gold Dotriaconta-core 6448H 2.40 GHz Server |
| Product Type | Processor Upgrade |
Technical Information
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Dotriaconta-core (32 Core) |
| Clock Speed | 2.40 GHz |
| Overclocking Speed | 4.10 GHz |
| L3 Cache | 60 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Processor Threads | 64 |
| Processor Socket | Socket LGA-4677 |
| Processor Generation | 4th Gen |
Power Description
| Thermal Design Power | 250 W |
Environmental Conditions
| Thermal Specification | 208.4°F (98°C) |
Physical Characteristics
| Width | 3.05" (77.50 mm) |
| Depth | 2.22" (56.50 mm) |
Miscellaneous
| Compatibility | Lenovo ThinkSystem SR860 V3 Server |
| Condition | No |
| UPC | 889488677832 |