Kasa Smart Wi-Fi Light Switch, Matter
Light Control, Fan Control, Volume Control - Alexa, Google Assistant, SmartThings, Siri Supported - 120 V AC - 600 W
$70.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | TP-LINK Technologies Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number | KS205P3 |
| Brand Name | Kasa Smart |
| Product Name | Wi-Fi Light Switch, Matter |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Product Type | Wireless Switch |
Technical Information
| Controllable Function |
|
| Virtual Assistant Supported |
|
| Features |
|
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
| Power Rating | 600 W |
Physical Characteristics
| Form Factor | Wall Mount |
| Weight (Approximate) | 9.4 g |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Condition | No |
| UPC | 840030706271 |