HPE Mounting Rail Kit for Server
KIT
$871.99
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
General Information
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number | P61501-B21 |
| Brand Name | HPE |
| Product Name | ProLiant DL560 Gen11 Ball Bearing Rail 8 Kit |
| Product Type | Mounting Rail Kit |
Product Information
| Device Supported | Server |
Physical Characteristics
| Height | 3.90" (99.06 mm) |
| Width | 40.10" (1018.54 mm) |
| Depth | 2.90" (73.66 mm) |
| Weight (Approximate) | 9.69 lb (4395.31 g) |
Miscellaneous
| Compatibility | HPE ProLiant DL560 Gen11 Server |
| Condition | No |
| UPC | 0190017657820 |