Premier Mounts MM-A3 Mounting Arm for Flat Panel Display - Black
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
| Manufacturer | Premier Mounts |
| Manufacturer Part Number | MM-A3 |
| Brand Name | Premier Mounts |
| Product Model | MM-A3 |
| Product Name | Triple Articulating Multi-Monitor Arm |
| Marketing Information | This triple monitor mount with articulating arms for multi-monitor configurations is height adjustable. Included set screws allow the mount to be positioned anywhere along the pole. Each mounting head provides 90° of omnidirectional movement. |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | Mounting Arm |
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Minimum Screen Size Supported | 10" |
| Maximum Screen Size Supported | 22" |
| Features |
|
| Height Adjustable | Yes |
| Product Color | Black |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Weight (Approximate) | 10.20 lb (4626.64 g) |
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Compatibility | Multi Monitor |
| Country of Origin | Taiwan |
| Condition | No |
| UPC | 829973720025 |
| Limited Warranty | Lifetime |
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)