Crimson AV CM2KIT-4V Ceiling Mount for Menu Board - Black
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
| Manufacturer | Crimson AV |
| Manufacturer Part Number | CM2KIT-4V |
| Brand Name | Crimson AV |
| Product Series | CMKIT |
| Product Model | CM2KIT-4V |
| Product Name | In-line multi-display Menu Board Kits with a Single Pipe Drop |
| Marketing Information | Conveniently sold as kits, in most common configurations, for displays up to 65". Hang up to 6 displays from a single pipe for the cleanest possible aesthetics (1x3 and 1x3 back to back configurations).
|
| Product Type | Ceiling Mount |
| Device Supported | Menu Board |
| Number of Displays Supported | 2 |
| Maximum Load Capacity | 300 lb (136077.71 g) |
| Maximum Screen Size Supported | 65" (1651 mm) |
| Product Color | Black |
| Mounting Pattern | 400 x 400 |
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Condition | No |
| UPC | 815885015595 |
| Limited Warranty | 10 Year Lifetime |
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
In Stock Availability
- All Locations: (8+)
- Ottawa, ON (8+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (-1+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
In Stock Availability
- All Locations: (13+)
- Ottawa, ON (13+)
In Stock Availability
- All Locations: (1+)
- Ottawa, ON (1+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (-2+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
In Stock Availability
- All Locations: (56+)
- Ottawa, ON (56+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (-2+)
In Stock Availability
- All Locations: (159+)
- Ottawa, ON (159+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
In Stock Availability
- All Locations: (174+)
- Ottawa, ON (174+)
In Stock Availability
- All Locations: (112+)
- Ottawa, ON (112+)
In Stock Availability
- All Locations: (16+)
- Ottawa, ON (16+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
In Stock Availability
- All Locations: (5+)
- Ottawa, ON (5+)
In Stock Availability
- All Locations: (237+)
- Ottawa, ON (237+)
In Stock Availability
- All Locations: (94+)
- Ottawa, ON (94+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
In Stock Availability
- All Locations: (3+)
- Ottawa, ON (3+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
In Stock Availability
- All Locations: (88+)
- Ottawa, ON (88+)
In Stock Availability
- All Locations: (210+)
- Ottawa, ON (210+)
In Stock Availability
- All Locations: (32+)
- Ottawa, ON (32+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)