Tripp Lite series Sliding Double-Door Kit for Hot/Cold Aisle Containment System
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Manufacturer Part Number | SRCTMTSDD |
| Brand Name | Tripp Lite series |
| Product Model | SRCTMTSDD |
| Product Name | Sliding Double-Door Kit for Hot/Cold Aisle Containment System |
| Marketing Information | Aisle Containment System keeps hot and cool air separated for better temperature control and equipment performance in hot aisle/cold aisle configurations. |
| Packaged Quantity | 2 |
| Product Type | Door Panel |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 78.50" (1993.90 mm) |
| Width | 23.63" (600.20 mm) |
| Depth | 43" (1092.20 mm) |
| Weight (Approximate) | 281 lb (127460 g) |
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | China |
| Condition | No |
| UPC | 0037332214324 |
| Limited Warranty | 5 Year |
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)
On back-order, will ship once in-stock
- All Locations: (0+)