Black Box MTP OM3 Fiber Optic LGX Cassette - (1) MTP 24 to (24) LC Type A
24 Port(s) - 24 x - Rack-mountable - TAA Compliant
$960.99
In Stock Availability
- All Locations: (58+)
- Other_SY (58+)
General Information
| Manufacturer | Black Box Corporation |
| Manufacturer Part Number | FOCA20M3-1MP24-24LC |
| Brand Name | Black Box |
| Product Name | MTP OM3 Fiber Optic LGX Cassette - (1) MTP 24 to (24) LC Type A |
| Marketing Information |
|
| Product Condition | New |
| Product Type | Network Patch Panel |
Interfaces/Ports
| Total Number of Ports | 24 |
| Number of LC Ports | 24 |
Physical Characteristics
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.13" (28.70 mm) |
| Width | 5.10" (129.54 mm) |
| Depth | 4.10" (104.14 mm) |
Miscellaneous
| Additional Information | This product works with:
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Condition | No |
| UPC | 822088082231 |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
patch panels (1)
$377.99
In Stock Availability
- All Locations: (10+)
- Other_SY (10+)