Black Box FOCA20M3-1MP12-12LC Network Patch Panel
12 x MTP, 6 x LC Duplex - 18 Port(s) - 18 x RJ-11 - 6 x Duplex - 12 x MT Port(s)
$577.99
In Stock Availability
- All Locations: (11+)
- Other_SY (11+)
General Information
| Manufacturer | Black Box Corporation |
| Manufacturer Part Number | FOCA20M3-1MP12-12LC |
| Brand Name | Black Box |
| Product Model | FOCA20M3-1MP12-12LC |
| Product Name | FOCA20M3-1MP12-12LC Network Patch Panel |
| Marketing Information |
|
| Product Condition | New |
| Product Type | Network Patch Panel |
Interfaces/Ports
| Total Number of Ports | 18 |
| Number of RJ-11 Ports | 18 |
| Number of LC Ports | 6 |
| LC Port Type | Duplex |
| Number of MT Ports | 12 |
Physical Characteristics
| Height | 1.13" (28.70 mm) |
| Width | 5.10" (129.54 mm) |
| Depth | 4.10" (104.14 mm) |
Miscellaneous
| Additional Information | Multiple fiber strand counts available. This product works with:
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Condition | No |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |