Black Box Surface Mount Box - Single Gang, Office White
1-gang - Office White
$8.99
In Stock Availability
- All Locations: (233+)
- Other_SY (233+)
General Information
| Manufacturer | Black Box Corporation |
| Manufacturer Part Number | JPB654 |
| Brand Name | Black Box |
| Product Name | Surface Mount Box - Single Gang, Office White |
| Marketing Information | Protects your communications terminations. Accepts all standard single-gang faceplates. |
| Product Type | Mounting Box |
Technical Information
| Number of Gangs | 1 |
Physical Characteristics
| Product Color | Office White |
| Height | 4.50" (114.30 mm) |
| Width | 2.80" (71.12 mm) |
| Depth | 1.50" (38.10 mm) |
| Weight (Approximate) | 84.8 g |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Condition | No |
| UPC | 822088075592 |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
faceplates & mounting boxes (4)
$4.99
In Stock Availability
- All Locations: (105+)
- Other_SY (105+)
$4.99
In Stock Availability
- All Locations: (169+)
- Other_SY (169+)
$4.99
In Stock Availability
- All Locations: (307+)
- Other_SY (307+)
$4.99
In Stock Availability
- All Locations: (132+)
- Other_SY (132+)